Minecraft server Hateminer má několikaletou tradici. Hateminer byl a je zaměřen na co nejčistší survival/PVP zážitek, který je umocněn velikou volností - můžete si stavět, těžit a dělat co chcete. Cestování je řešeno buď metrem, nebo po vlastních nohou. Existuje jenom home a back, warpy jsou jenom pro vyhlídková místa nebo další zajímavé lokality. Spawn je dimenzován pro jednoduchou přehlednost, takže se poměrně brzy dostanete do světa, kde můžete stavět. Nemusíte se prokousávat velikým spawnem. Neexistuje systém VIP, hrajete a platíte maximálně Sponzora, který je dobrovolný a přináší menší výhody, které nevytváří propast mezi klasickým hráčem a sponzory. Po těch letech máme dospělou komunitu, a ačkoliv se u nás objevují i děti, chovají se slušně.

Máme vlastní HW

Já samotný provozuji servery již téměř od začátku Minecraftu. V roce 2016 jsem se do toho vrhl po hlavě, a dodnes můj nejmilejší server Hateminer běží. Server si hostujeme na vlastním výkonném hardwaru. Hráči nezažijí lagy, za celou dobu se tak nestalo ani jednou. Naše řešení je také přátelské vůči volnosti hráčů. Jelikož nepotřebujeme peníze (byť dary na energii, placené pluginy či naší práci se samozřejmě hodí), neobtěžujeme tím hráče různými omezeními. Jednoduše, chce-li hráč více regionů, má je mít, není v množství nijak omezován. Hledá hráč velmi dlouho v endu, ale vše je vybráno? Nemáme problém ho i tak odměnit. Na všem se lze u nás domluvit. Chce fly, protože staví velikou stavbu, ale na buildera se ještě necítí? Opět nemáme problém.

Neskutečná svoboda

Společně s vlastním HW máme také veliké SSD. Díky tomu nemáme hranice světa a ani předgenerovaný svět. Proto s každou novou verzí se mohou hráči vydávat do zákoutí světa, kde se jim vygenerují nově přidané věci. Stejně tak si hráč může stavět, těžit a dělat co chce. Jsme opravdu otevřená komunita, a pokud chce něco velikého postavit, budeme ho v tom podporovat. Nenapomínáme za nedokácené stromy, nesledujeme každý váš pohyb, je jen na vás, jakým stylem chcete hrát. Také nabízíme možnost, že se přidáte do Builder skvadry. Naší buildeři jsou velmi zkušení a přišli k nám z nejlepších builder serverů na CZ/SK scéně. Některé takové jsme vychovali, a byť někteří odešli do světa, jsme na ně pyšný a hrdý, že u nás vše započalo.

Pro koho server je?

Máme jeden svět na kterém lze hrát jak survival, tak dělat na projektech jako builder. Máme skvělé město, které se pomalu rozrůstá, a máme také plno plánů, na kterých se můžeš zúčastnit. Samozřejmě, máte-li svůj vlastná nápad, bez okolků na něm můžete pracovat. Neméně důležité je i survival prvek. Z počátku jsme se snažili o čistý survival, ale po letech uznávám, že je lepší stavět na nějakých základech. Máme proto ekonomické doplnění - kdy máme GUI shop (za herní měnu) + obchodování s vesničany (suroviny za suroviny). Máme Jobs, kde si můžete vydělat slušné peníze. Také zajišťujeme ochranu hráče, kdy může využívat regiony. V případě rozkradení majetku někým, kdo měl oprávnění v daném regionu, navracíme škody zpět. Mimo regiony máme PvP, ale v mnohých případech, záleží na okolnostech, hráči pomůžeme v případě, že přijde o věci. Pokud chcete objevovat a hrát si svým tempem bez buzerace, jste u nás vítáni. Nemáme žádné warpy na doly nebo XP farmy (i když mnozí hráči je mají, lze se s nimi domluvit), proto je veškerý postup přirozený a možná radostnější, než kdyby bylo vše nadosah ruky. Buildeři zase u nás najdou uplatnění na projektech, nebo mohou rozvinout své schopnosti díky zkušeným klukům, kteří vám pomohou.

Hateminer banner