VanillaCore je klasický vanilla server, který se zaměřuje hlavně na dobrou a pohodovou komunitu. Jsme na české scéně serverů už od roku 2018 a za každého hráče jsme moc rádi! To co náš server nabízí je čistá vanilla s uzavřenou komunitou pro starší hráče Minecraftu. Náš server je hostován na vlastním dedikovaném stroji.

Co u nás nalezneš? 🍦

Server, který je zaměřen na vanilla survival, kde není přepluginováno, nenajdete zde žádné pluginy, které usnadňují hru či jiné zbytečnosti (Minihry, kity, doly, teleportace). Tenhle server je whitelistovaný, tudíž tam nalezneš uzavřenou komunitu lidí, která mezi sebe nepustí každého a vzájemně se respektuje. Také tě možná osloví to, že tam nejsou resky a zkrátka si musíš s lidmi důvěřovat, ale neboj. Máme příkazy, díky kterým zjistíme možnou škodu na tvém obydlí.

Pluginy ⚙️

Tenhle server běží na takzvaném Paper-Spigotu a je tím pádem semi-vanilla serverem, ale všude ho prezentuji jako vanilla server, protože se ho snažím udržet co nejvíc ve vanilla stylu a jádro vanilly zachovat. Proto zde nenajdete žádnou teleportaci typu (/home, /spawn, apod.) nebo jiné pluginy, které usnadňují hru. Všechny pluginy co zde jsou slouží k administrativním účelům jako například Authme..

Data packy 📦

Od verze 1.13 je možné do hry přidat data packy, které upravují hru. Pomocí data packu můžeme přidat nové recepty, vlastní dropy a další funkce. Pro ozvláštnění hry jich pár na serveru máme. Většina z nich je od Xisumavoid.

Dragon Drops V případě, že se ti nechce jít do hlubin Endu hledat Elytru můžeš si za pomoci End Crystal obnovit draka a zabít ho. Z draka ti padne jedna Elytra na kterou máš 5% šanci.

Player Head Drops Tento data pack zařizuje drop hlavy z hráče, kterého zabil jiný hráč. Šance není stoprocentní a hlava padne v odpovídajícím skinu zabitého hráče.

More Mob Heads Díky tomuto data packu je šance, že ti z moba padne přímo jeho hlava. Šance na drop hlavy je různá, u některých mobů je to jen pár procent. Hlavy si můžeš nasadit místo helmy a nebo ji použít jako dekoraci.

Custom Nether Portals Umožňuje vytvořit Nether Portal různých tvarů a možnost použít i Crying Obsidian. Minimální a maximální velikost portálu zůstává stejná.

Fast Leaf Decay Pokud pokácíš strom, listy díky tomuto data packu opadají v řádu několika sekund.

Zabezpečení 🔒

Protože tenhle server je i pro warez tak tu máme plugin AuthMe pro přihlašování, ale zároveň tímto nechci omezovat hráče, kteří mají originální minecraft účet a proto se při prvním připojení automaticky zaregistrují s náhodně vygenerovaným heslem, což přináší automatické přihlašování a zpět všechny výhody premium účtu (např. ikonky v TAB listu). Takže pro ně jako by tu žádný plugin nebyl.

Griefing ⛏️

Pokud se najde černá ovce ve stádě, která bude dělat problémy tak se nebojte, protože hráči jsou neustále monitorováni a jakýkoliv přestupek nezůstane bez povšimnutí. Každý hráč, který udělá nějaký přestupek, bude permanentně zabanován. S griefery se tu opravdu nemažem a platí k nim zde nulová tolerance.

Discord 💬

Tento server má svůj Discord server, který posunuje komunikaci hráčů na novou úroveň a je pro hraní zde potřeba. Discord má se serverem propojené například role a permisse, co se navzájem synchronizují. Disponujeme také propojeným chat kanálem kam se zapisují různé informace (Zprávy, Smrt, AFK, Odpojení/Připojení)

Whitelist 📋

Server má whitelist a přijímáme pouze lidi, kteří prokáží že mají mozek. Na Discordu probíhá přijímací řízení ve formě formulářů, kde už přijatí členové hlasují o vašem přijetí a majitel nebo whitelister potom rozhodne zda vás vezme nebo ne.

Stroj 💾

Jak bylo zmíněno náš server je hostován na vlastním dedikovaném stroji. Server je do posledního šroubku náš. Není pouze pronajatý. Uložený ho máme v kvalitním datacentru Casablanca v Praze.

Specifikace: CPU: AMD Ryzen 9 5900X 12-Core Processor 4.8 GHz RAM: DDR4 32GB

Jak začít 💡

Na Discordu najdete všechno co potřebujete vědět jako pravidla a registr vesnic či portálů.

Invite link: discord.gg/xpZJAF86Xp

VanillaCore thumbnail